Belvilla Zwiedzanie Miast - apartamenty i domki letniskowe - City Trips

Zwiedzanie miast!

Zwiedzanie miast (City Trips) jest obecnie bardzo modne. Główną zaletą apartamentu lub domku letniskowego w mieście jest jego cena, zdecydowanie niższa niż hotelu. Poza tym znajdujesz się w samym środku życia miasta. Już teraz poznaj najpiękniejsze europejskie miasta z bliska, odkryj ich kulturę i poznaj historię. Wyjątkową architekturą zaskoczy Cię Budapeszt, okazję do udanych zakupów zaoferuje Ci Londyn, a kulinarnymi pysznościami zauroczy Cię Brugia. Wszystko jest możliwe w naszych apartamentach i domkach letniskowych w najciekawszych miastach Europy!

Amsterdam

W porównaniu z innymi światowymi miastami, Amsterdam jest relatywnie mały, ale w żadnym wypadku nie ma to wpływu na jego metropolitalny charakter. Amsterdam to pełne życia, multikulturowe miasto, gdzie w ciągu roku organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Spacerując lub jeżdżąc tramwajem odkryj historyczne miejsca takie jak Pałac na placu Dam, Rijksmuseum, Muzeum Narodowe Sztuki i Historii, a następnie odpocznij w parku miejskim Vondelpark. W Amsterdamie nie sposób się nudzić!

Wyświetl wszystkie domy
Barcelona

Przygotowanie planu zwiedzania Barcelony to dla zwiedzających nie lada zadanie: zacząć od Starego Miasta? A może najpierw odwiedzić słynny Ramblas? Wybrać się na zakupy do centrum handlowego Maremagnum czy możesz popływać w morzu? Zdecydowanie nie można pominąć parku Gaudi czy też Sagrada Familia. Tutejsze porty zauroczą Cię przytulnymi restauracjami i modnymi knajpkami. Zwiedzanie Barcelony jest niezapomniane!

Wyświetl wszystkie domy
Berlin

Jeżeli jest jakaś rzecz, która wyróżnia Berlin, to jest to zdecydowanie jego ciągła zmiana. Jedną z najważniejszych zmian był niewątpliwie upadek Muru Berlińskiego w nocy z 9 na 10 listopada 1989, po tym jak Niemcy były nim podzielone przez ponad 28 lat. To było historyczne wydarzenie, o międzynarodowym znaczeniu. Historia stworzyła wyjątkowe miasto. Dziś, Berlin to prawdziwa ‘Brama na Wschód”, co powoduje, iż ta pełna życia stolica jest warta odwiedzenia o każdej porze roku.

Wyświetl wszystkie domy
Brugia

Brugia to jedno z najpiękniejszych miast Europy; w 2000 roku, miasto zostało włączone na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Pomiędzy wijącymi się alejkami i romantycznymi kanałami, znajdziesz muzea, doskonałe restauracje, modne miejsca na lunch oraz przytulne kafejki. Cały rok, Brugia pachnie czekoladą, zaskakując przepysznymi pralinkami, zwanymi Brugsche Swaentjes, słynnymi brugijskimi łabędziami. Brugia zwana ‘Wenecją północy’ to obowiązkowy kierunek wakacyjny dla kochających życie!

Wyświetl wszystkie domy
Bruksela

Ta dwujęzyczna metropolia jest nie tylko stolicą Belgii, ale także Unii Europejskiej. Co więcej, mieszka tu rodzina królewska; stąd piękne ścieżki, triumfalne łuki i monumentalne pałace. Wybierz się na spacer na jeden z najpiękniejszych placów na świecie, Wielki Plac, lub odwiedź wysokie na 102 metry Atomium. Bruksela jest doskonale znana, jako centrum sztuki, kultury, zakupów i biznesu. Bruksela jest pełna atrakcji zarówno dla lubiących życie nocne, jak i kochających rozkosze podniebienia.

Wyświetl wszystkie domy
Budapeszt

Fascynująca stolica Węgier, która słynie ze wspaniałej lokalizacji, imponującej architektury i unikalnej oferty kulturowej. Budapeszt to miłość od pierwszego wrażenia, dla większości odwiedzających go turystów; jak szeroka, srebrna wstęga, Dunaj przepływa poprzez miasto, oddzielając góry od nizin. „Królowa Dunaju” – jak często nazywany jest Budapeszt – oferuje również wiele terapeutycznych/leczniczych źródeł; wszystkie one składają się na 12 ośrodków Spa. W tym mieście można się zrelaksować!

Wyświetl wszystkie domy
Florencja

Florencja, miasto centralnych Włoch to wspaniałe kulturowe miejsce, zwane także “Atenami Włoch”. Miasto poszczycić się może 70 muzeami, z których do najbardziej polecanych zalicza się: Muzeum Katedralne, Świątynia Medici, Muzeum Bardini i Muzeum Archeologiczne. Najbardziej znanymi obiektami Florencji są: Katedra, Galeria Uffizi, Fontanna Neptuna w Accademia delle Arti del Disegno, Palazzo della Signoria, Palazzo Medici Riccardi oraz Ponte Vecchio, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.

Wyświetl wszystkie domy
Londyn

Londyn – miasto nad Tamizą. Londyn jest doskonale znany z jego historycznych budynków, muzeów, sklepów, teatrów i przede wszystkim życia nocnego. Koniecznie odwiedź National Gallery, słynne Madame Tussauds z woskowymi figurami, najstarszy kościół w mieście: Westminster Abbey, i oczywiście Big Ben. Londyn nie może się znudzić! Co roku, z różnych powodów, Londyn przyciąga miliony turystów z całego świata. Wypad do Londynu dostarczy rozrywki całej rodzinie!

Wyświetl wszystkie domy
Lizbona

Samo dziedzictwo kulturowe przekonuje do odwiedzenia Lizbony, ale to nie wszystko. Jeżeli przybyłeś tu statkiem, na początku powitany zostaniesz przez Torre de Belem i wiele obiektów miasta, które znajdują się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Park Narodów z barami, kafejkami, centrami handlowymi, przyciąga zewsząd wiele osób. Znajdziesz tu także największe Oceanarium w Europie. Najwspanialszy widok na miasto zapewnia Castelo de São Jorge, znajdujący się na najwyższym szczycie Lizbony.

Wyświetl wszystkie domy
Madryt

'Z Madrytu do nieba…' tak właśnie mieszkańcy opisują swoje miasto. Madryt charakteryzuje się gorącym latem i relatywnie zimną zimą. Madryt to miasto zabytków, jako pierwsze na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia, znaleźć się powinno średniowieczne centrum miasta i imponujące Muzeum Sztuki ‘El Prado’. Bogactwo kulturowe Madrytu jest cudowne. Jednakże, Madryt to także pełne życia miasto, z pokazami mody, kafejkami koncertowymi, dyskotekami i życiem nocnym, które nigdy się nie kończy.

Wyświetl wszystkie domy
Paryż

Paryż, miasto kochające modę, z populacją 2.1 miliona to jedna z największych metropolii w Europie. Koniecznie musisz odwiedzić takie miejsca jak: wieża Eiffel’a, Notre Dame, Sacré Coeur, Katedrę Inwalidów, Bastylię – każde ze swoją unikalną historią i osobistym urokiem. Bardzo interesujący jest Luwr, z jego słynnym obrazem ‘Mona Lisa’ autorstwa Leonardo Da Vinci. Dla dzieci, wizyta w Disneyland-Paris, jedyne 30 minut jazdy samochodem, będzie najważniejszym wydarzeniem ich pobytu w Paryżu.

Wyświetl wszystkie domy
Praga

Praga znana jest z: muzyki, średniowiecza, Kafki i Kisch, piwa i knedlików. Te symbole przylgnęły do miasta jak etykiety, tak jak to bywa z każdym większym miastem świata. I, jak każdy stereotyp, te etykiety zawierają również element prawdy. Kiedy jesteś w Pradze, upewnij się, aby odbyć spacer Mostem Karola. Jeżeli masz dzieci, praskie ZOO to punkt obowiązkowy. Doświadcz miasta zgodnie z własnymi potrzebami i życzeniami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wyświetl wszystkie domy
Rzym

W Rzymie – wiecznym mieście – jedna Piazza jest piękniejsza niż inna, a każdy zabytek z historycznego punktu widzenia ważniejszy od drugiego. Piazza di Spagna, Fontana di Trevi, Watykan, Forum Romanum… Dziś, miasto nad rzeką Tyber jest fascynujące jak nigdy przedtem. Turyści z całego świata napływają tu masowo. A kiedy jesteś w Rzymie, rób jak Rzymianie: poddaj się ‘La Dolce Vita’. Rozpieść się pysznym espresso w jednej z małych kawiarenek i ciesz się zamieszaniem wokół Hiszpańskich Schodów.

Wyświetl wszystkie domy
Wenecja

Wenecja rozciąga się na 117 małych wyspach, które są ze sobą połączone ponad 400 mostami. Miasto zostało zbudowane na milionach drewnianych pali, które zostały zanurzone w mulistej ziemi. Dzięki unikalnej architekturze tej ‘kolonii wysp’, UNESCO umieściło Wenecję na liście Światowego Dziedzictwa. Na jesieni i zimą tutejsze kanały pokrywa mglista powłoka; zmieniająca podróż do Wenecji w mistyczną i czarującą przygodę. To zupełne przeciwieństwo pośpiechu i gwaru podczas Carnevale. Nie przegap tego!

Wyświetl wszystkie domy
Wiedeń

Jest kilka rzeczy, których nie można pominąć podczas wizyty w Wiedniu. My szczególnie polecamy: Wiedeński Hofburg, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat czasu imperialnego Austrii. Podczas zwiedzania miasta, koniecznie należy odwiedzić najstarszy kościół Wiednia, Św. Ruprecht, a także Katedrę Św. Stefana. Jeżeli potrafisz sobie wyobrazić pokonanie 343 schodków, upewnij się, aby wspiąć się na południową wieżę – zostanie Ci to wynagrodzone zapierającym dech w piersiach widokiem miasta.

Wyświetl wszystkie domy